EMPOWERING MYELOMA ADVOCACY ACROSS EUROPE


LinkedIn facebook twitter youtube

Myeloma Patients Europe (MPE), organizacja parasolowa skupiająca grupy i stowarzyszenia pacjentów ze szpiczakiem, wraz z firmą Amgen prowadzi ankietę dla pacjentów ze szpiczakiem w Europie, aby zrozumieć ich potrzeby informacyjne.

Jeśli jest Pan/Pani pacjentem ze szpiczakiem, mieszkającym który otrzymał co najmniej jedno wcześniejsze leczenie lub obecnie otrzymuje swoje pierwsze leczenie, organizacja MPE byłaby bardzo wdzięczna za poświęcenie czasu na wypełnienie tej ankiety.

Link do tej ankiety można znaleźć tutaj.

Ankieta została opracowana we współpracy z firmą farmaceutyczną Amgen.
Pytania zadane pacjentom ze szpiczakiem pozwolą lepiej zrozumieć ich potrzeby informacyjne i preferencje, ze szczególnym uwzględnieniem rodzajów informacji szczególnie przydatnych pacjentom przy podejmowaniu świadomych decyzji terapeutycznych.

Celem ankiety jest także zrozumienie:

  • zaangażowania pacjenta w jego ostatnią decyzję terapeutyczną i wpływające na nią czynniki,
  • sposobu powiązania informacji ze świadomym podejmowaniem decyzji terapeutycznych,
  • komunikacji między lekarzami i pacjentami przy podejmowaniu decyzji terapeutycznych.

Wyniki ankiety zostaną opublikowane, dostarczą cenną wiedzę o potrzebach pacjentów i będą wykorzystywane przy opracowywaniu strategii informacyjnych przez szerokie spektrum interesariuszy, łącznie z firmami farmaceutycznymi i grupami pacjentów. MPE i jej członkowie będą także wykorzystywać uzyskane wyniki do opracowywania własnych strategii rzecznictwa i kampanii zmierzających do poprawy doświadczeń pacjentów w Europie.

 

Dane porównawcze

Niniejsza ankieta jest tłumaczona i prowadzona w 12 krajach Europy: Austrii, Finlandii, Francji, Holandii, Izraelu, Niemczech, Polsce, Rumunii, Szwajcarii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i na Węgrzech.
Docelowo ankieta ma objąć 1000 pacjentów ze szpiczakiem w Europie. Prowadzenie ankiety w wielu krajach umożliwi dokonanie specyficznej dla kraju i porównawczej analizy wyników, umożliwiając zrozumienie różnic w doświadczeniu pacjentów w poszczególnych częściach Europy.

 

Gdzie mogę znaleźć dodatkowe informacje?

W celu uzyskania dodatkowych informacji lub zadania pytań dotyczących ankiety należy przesłać e-mail do Kate Morgan, Policy Manager, Myeloma Patients Europe: morgan@mpeurope.org

MPE i Amgen z góry Państwu dziękują za wypełnienie ankiety.

W przypadku chęci przekazania łącza innej osobie należy udostępnić następujący link: https://www.mpeurope.org/ankieta-dotyczaca-potrzeb-informacyjnych-pacjentow-ze-szpiczakiem/

Nie należy kopiować łącza do ankiety z przeglądarki internetowej. W przypadku problemu należy przesłać wiadomość pocztą elektroniczną.

Podczas wypełniania tej ankiety zalecamy korzystanie z następujących przeglądarek: Internet Explorer 9 i nowsze wersje, Chrome 71+, Firefox 64+ lub Safari. Należy sprawdzić, czy JavaScript i pliki cookie są włączone, co usprawni funkcjonowanie elementów strony. Ponadto warto upewnić się, że proxy i programy antywirusowe nie blokują adresu URL naszej aplikacji.